Menu

 

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
2954184

Statystyki

Flag Counter

"Wizyta duszpasterska" 7 grudnia 2020 - 15 stycznia 2021

W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, nie będzie możliwa tradycyjna wizyta duszpasterska, dlatego zapraszam każdego dnia na wspólną modlitwę rodziny z poszczególnych części parafii. Będziemy spotykali się w kaplicy w Zastawiu (o godz. 17.00) i w kościele (o godz. 18.30).  Chciałbym, żeby to była wspólna modlitwa - msza św. - w intencji wszystkich rodzin z danej miejscowości, za  dzieci, młodzież i starszych, samotnych i chorych, a także tych którzy w tym roku odeszli od nas do Pana. W ramach spotkania chciałbym także podzielić się informacjami z życia parafii. Tą naszą modlitwę zaczniemy już w przyszłym tygodniu według następującego porządku:

data

dzień

kościół 18.30

kaplica 17.00

7 grudnia

poniedziałek

Zabłocie, od strony Gór do p. Leszków

Barłogi

8 grudnia

wtorek

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

9 grudnia

środa

Zabłocie, od strony Kol. Bronice do p. Stasiaków

Łąkoć

10 grudnia

czwartek

Olszowiec i Kol. Bronice

Kłoda od strony Zastawia czyli od p. Janickich do Wójcików

11 grudnia

piątek

Kaleń

Kłoda od strony Kurowa

czyli od p. Lewandowskich do p. Mańków

14 grudnia

poniedziałek

Kol. Góry od p. Ogrzyńskich do p. Gąszczyków

Olempin

Kalendarz adwentowy dla dzieci

Rozpoczynamy Adwent, to szczególny i wyjątkowy czas oczekiwania. Wielokrotnie w życiu już na kogoś lub na coś czekaliśmy. Wtedy człowiek bardzo tęskni i nie może się doczekać, ale także przygotowuje się na spotkanie, na niespodziankę, do czyjegoś przyjścia, czy do wyjazdu. W czasie Adwentu chcemy przygotować się najpierw żeby spotkać Boga, którego rocznicę po raz 2020 będziemy wspominali, ale chcemy też przygotować się na Jego powtórne przyjście na końcu świata.

W tegorocznych przygotowaniach nie będziemy mogli uczestniczyć w rekolekcjach, dlatego zapraszam Was do realizacji zadań, które są ukryte w kalendarzu adwentowym. Każdego dnia będzie pojawiało się jedno zadanie do wypełnienia. Kiedy uda się Wam je wykonać możecie w Waszych domowych kalendarzach, które tak pięknie zrobiliście, to zapisać. Życzę Wam powodzenia na cały Adwent i dobrego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. galeria kalendarzy

Kalendarz adwentowy dla młodzieży i dorosłych

Kochani, wiele razy przeżywaliśmy już w naszym życiu Adwent. To szczególny i piękny czas oczekiwania i przygotowania. W tym roku będzie on wyjątkowy. Chciałbym zaprosić Was wszystkich do wspólnego przeżycia tego czasu ze słowem Bożym. Niech nie będzie to tylko czas krzątania się po domu, gotowania, sprzątanie, pieczenia czy zakupów. Znajdźmy trochę czasu na rozważanie tego, co Bóg chce nam powiedzieć. Pomocą może być przygotowany dla każdego z Was kalendarz adwentowy. W nim na każdy dzień ukryte będzie słowo Boże i króciutkie rozważanie. Zapraszam byśmy przez ten Adwent przeszli z brzemienną Matką Najświętszą, która niesie nam Zbawiciela.

Nowy krzyż, 15 listopada 2020

W ostatnim czasie anonimowi ofiarodawcy przygotowali i ustawili nowy krzyż na Porębach w Markuszowie, wśród pól, na rozstaju, przy drodze prowadzącej w kierunku trasy szybkiego ruchu. Ofiarodawcom i wykonawcom tego dzieła niech dobry Bóg wynagrodzi za inicjatywę, wykonanie i troskę o znak naszej chrześcijańskiej wiary. 

galeria

Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada 2020

Różaniec do granic Nieba, 1-8 listopada 2020

Zachęcam wszystkich do włączenia się w dniach od 1 do 8 listopada w szczególną modlitwę w intencji przebłagania Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenia cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone. Bliższe informacje, teksty modlitw, rozważania możemy znaleźć na stronie https://rozaniecdogranic.pl/

1 i 2 listopada we wspólnocie rodzinnej

Zachęcam wszystkie rodziny, osoby starsze, samotne do szczególnej modlitwy w dniach 1 i 2 listopada w gronie rodzinnym. Można skorzystać z przygotowanego wzoru nabożeństwa rodzinnego.

1 XI - modlitwa rodzinna 

2 XI - modlitwa rodzinna

Cmentarz zamknięty

Kochani, ze smutkiem i żalem informuję, że zgodnie z zarządzeniem władz państwowych cmentarz parafialny w dniach od 31 października do 2 listopada (włącznie) pozostaje zamknięty. W dniach 1 i 2 listopada msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym w kościele oraz w kaplicy w Zastawiu.

Różaniec wypominkowy, 2-22 listopada 2020

PORZĄDEK MODLITWY WYPOMINKOWEJ W 2020 R.

 

DATA

DZIEŃ

GODZ.

MIEJSCOWOŚĆ (ULICA)

 

2 XI

poniedziałek

16.30

ul. Środkowa

ul. Łachy

ul. Ogrodowa

 
 
 

3 XI

wtorek

16.30

ul. Polna

ul. Chopina

 

4 XI

środa

16.30

Łąkoć

 

5 XI

czwartek

16.30

Kłoda od strony Zastawia

(od pp. Janickich

do pp. Wójcików)

 

6 XI

piątek

16.30

ul. Błońska

ul. Krańcowa

 

7 XI

sobota

16.30

ul. Cmentarna

ul. Kościelna

ul. Rynek

ul. Strażacka

ul. Syberia

ul. Targowa

 

8 XI

niedziela

8.30

Bobowiska

 

11.30

Kaleń nad szosą

 

16.30

Zabłocie wschód

(od pp. Sykutów

do pp. Leszków)

 

9 XI

poniedziałek

16.30

Łany n/szosą po str. szkoły

 

10 XI

wtorek

16.30

Kaleń

 

11 XI

środa

16.30

Góry Stara Wieś

(od początku

do pp. Staniaków)

 

12 XI

czwartek

16.30

Barłogi

 

13 XI

piątek

16.30

Zastawie

 

14 XI

sobota

16.30

Kłoda od strony Kurowa

(od pp. Lewandowskich

do pp. Mańków)

 

15 XI

niedziela

8.30

Wólka Kątna

 

11.30

Kol. Bronice

Olszowiec

 

16.30

Góry (przy ul. Nałęczowskiej)

 

16 XI

poniedziałek

16.30

Łany (od strony Kalenia

– od pp. Wójcików

do pp. Jabłońskich)

 

17 XI

wtorek

16.30

ul. Lubelska

(po str. kościółka)

 

18 XI

środa

16.30

ul. Łany i Łany

(od str. kościoła –

od pp. Zarzyckich

do pp. Pydów)

 

19 XI

czwartek

16.30

ul. Lubelska

(po str. kościoła)

 

20 XI

piątek

16.30

ul. Tylna

 

21 XI

sobota

16.30

Zabłocie zach.

(od pp. Koterów

do pp. Stasiaków)

 

22 XI

niedziela

8.30

Góry i Kol. Góry

(od pp. Ogrzyńskich 

do pp. Gąszczyków)

 

11.30

Olempin

 

16.30

Łany n/szosą po str. kościoła

ul. Głębocznica

ul. Michałówka

ul. Przesmyk

 

Nowe zasady sanitarne, 17 października 2020

W związku z wejściem naszego powiatu w tzw. "czerwoną strefę" obowiązują nowe zasady udziału we mszy św. Według wytycznych władz państwowych w naszym kościele może jednorazowo przebywać 50 osób. Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy zachowują zasady sanitarne i zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans społeczny nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale również na zewnątrz. Przypominam jednocześnie, że kościół jest systematycznie dezynfekowany, a dla tych którzy chcieliby w ciągu dnia przyjść na modlitwę jest codziennie (od rana do wieczora) otwarte wejście od strony zakrystii.

Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku udziału we mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej oraz przebywającym na jej terenie. Tekst możemy znaleźć na stronie archidiecezji

Błogosławieństwo różańców, 4 października 2020

Rozpoczął się miesiąc październik, w którym w sposób szczególny uwielbiamy Boga przez wstawiennictwo Matki Najświetszej odmawiając wspólnie rózaniec. W tej modlitwie rozważamy wydarzenia z życia Jezusa i Najświętszej Maryi Panny każdego dnia pochylając się nad innymi tajemicami (w poniedziałek radosnymi, we wtorek bolesnymi, we środę chwalebnymi, we czwartek światła, w piątek bolesnymi, w sobotę radosnymi i w niedzielę chwalebnymi).

W dniu dzisiejszym uczniowie, którzy przygotowują się do przystąpienia do pierwszej spowiedzi i Komunii św. otrzymali różańce pobłogosławione na zakończenie mszy św. 

galeria

Transmisja mszy św. z kościoła św. Józefa w Markuszowie

Kochani, w tym trudnym czasie udało nam się uruchomić transmisję z naszego kościoła. Zapraszamy na transmisję mszy św. w niedzielę, o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 17.00. Każdego dnia powszedniego transmitowana jest msza o godz. 7.30 i 18.00.

galeria - duchowa łączność z Kościołem lokalnym

Transmisja mszy św.

Dzisiaj jest

sobota,
05 grudnia 2020

(340. dzień roku)

Święta

Sobota,
Rok B, I
Dzień Powszedni

Czytania liturgiczne

Liturgia Godzin

Biblia

 do czytania