Menu

 

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
2954216

Statystyki

Flag Counter

Ministranci na nartach - 12.02.2019r.

We wtorek 12 lutego ministranci z naszej parafii pojechali na stok narciarski do Rąblowa. Tego dnia, jak zwykle mieliśmy dobrą pogodę do jazdy na nartach. Kilku kolejnych ministrantów dołączyło do grona jeżdżących. Był także ksiądz proboszcz, który służył pomocą jako instruktor nauki jazdy (w tej funkcji również świetni byli p. Matraszkowie) za co należą się wielkie podziękowania.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Pielgrzymka ministrantów do Wąwolnicy - 16.06.2018r.

16.06.2018r. odbyła się kolejna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza z Archidiecezji Lubelskiej do sanktuarium w Wąwolnicy. Z naszej parafii wyruszyła grupa posługujących przy ołtarzu. Ministranci zebrali się w Kęble przy kapliczce Matki Bożej, w miejscu objawień. Z tego miejsca wyruszyła procesja do kościoła w Wąwolnicy, gdzie rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. kanclerz Krzysztof Kwiatkowski. Po zakończonej Mszy św. i posiłku przyszedł czas na pokazy grupy antyterrorystycznej, policji i strażaków. Były także rożnego rodzaju rozrywki.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Ministranci na stoku - 08.02.2018r.

W czwartek 8 lutego grupa ministrantów z naszej parafii udała się na stok narciarski do Rąblowa. Długie było oczekiwanie na dobrą pogodę do jazdy na nartach i wreszcie w czasie ferii udało się zrealizować ten wyjazd. Do ministrantów dołączył także ksiądz proboszcz.

Jeśli pogoda będzie dopisywała, to może uda się powtórzyć jeszcze taki wyjazd tej zimy.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Rajd ministrantów - 04.06.2016r.

W sobotę 4 czerwca ministranci po raz kolejny wybrali się na wycieczkę rowerową. Tym razem trasa wiodła przez Zastawie, Barłogi, Dębę, Kurów, Płonki, Olszowiec i Zabłocie do Markuszowa. Do pokonania było ponad 30 km. Jednak pomimo gorąca i odległości do przebycia nie zabrakło sił. Na zakończenie obok zmęczenia była też radość i chęć do dalszych wyjazdów.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Rajd ministrantów - 21.05.2016r.

Nareszcie, po długiej zimowej przerwie (i chłodnej wiośnie) przyszły ciepłe dni. Nie sposób nie wykorzystać tej okazji, aby z wysokości roweru na nowo pozwiedzać nasze markuszowskie okolice. W sobotę 21 maja ministranci wreszcie ruszyli na rowerowe szlaki. Tak oto rozpoczął się czas na rajdy rowerowe. Mamy nadzieję, że w tym roku ich trochę będzie.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Mistrzostwa LSO Archidiecezji Lubelskiej! - 16.04.2016r.

16.04.2016 roku odbyły się VII Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Metropolity Lubelskiego. Turniej został zainaugurowany Uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. dr Krzysztof Podstawka – Wicekanclerz Kurii Metropolitalnej. W zawodach uczestniczyło 84 drużyny. Wśród uczestników była także drużyna ministrantów z naszej parafii. Pomimo walecznego serca naszym ministrantom nie udało się zdobyć pucharu.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Pielgrzymka ministrantów do Wąwolnicy - 20.06.2015r.

20.06.2015r. odbyła się kolejna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza z Archidiecezji Lubelskiej do sanktuarium w Wąwolnicy. Z naszej parafii wyruszyła grupa posługujących przy ołtarzu. Na pielgrzymkę udał się także neoprezbiter ks. Paweł Serewa. Ministranci zebrali się w Kęble przy kapliczce Matki Bożej, w miejscu objawień. O godz. 1100 wyruszyli w procesji do kościoła w Wąwolnicy, śpiewając po drodze litanię Loretańską do NMP. O godz. 1200 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył biskup Mieczysław Cisło. Po zakończonej Mszy św. i posiłku przyszedł czas na rożnego rodzaju rozrywki: było wspinanie na ściance wspinaczkowej, strzelanie z łuku, paintball, wspinanie po skrzynkach, piłka nożna, zjazd po linie z dużej wysokości, przeciąganie liny, boks i wiele innych.

Rajd ministrantów - 20.09.2014r.

W sobotę 20 września odbył się kolejny rajd ministrantów. Tym razem wybraliśmy się na wspólną wyprawę z kierownikiem GOK w Markuszowie panem Sławomirem Łowczakiem. Trasa zaprowadziła do Wólki Kątnej, gdzie była rozrywka: zabawy, konkursy, ognisko i pieczone ziemniaki na zakończenie lata.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Pielgrzymka ministrantów do Wąwolnicy - 14.06.2014r.

14.06.2014r. odbyła się Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza z Archidiecezji Lubelskiej do sanktuarium w Wąwolnicy. Z naszej parafii wyruszyło 11 posługujących przy ołtarzu. Ministranci zebrali się w Kęble przy kapliczce Matki Bożej, w miejscu objawień. O godz. 1100 wyruszyli w procesji do kościoła w Wąwolnicy, śpiewając po drodze litanię Loretańską do NMP. O godz. 1200 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył arcybiskup Stanisław Budzik. Po zakończonej Mszy św. wszyscy posilili się gorącym bigosem, aby mieć siły na dalszą część spotkania. Następną część stanowiły rożnego rodzaju rozrywki: było wspinanie na ściance wspinaczkowej, strzelanie z łuku, paintball, wspinanie po skrzynkach, piłka nożna, zjazd po linie z dużej wysokości, przeciąganie liny, boks i wiele innych. Wreszcie po całym dniu atrakcji przed godz. 1900 nastąpił powrót do Markuszowa.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Rajd ministrantów szlakiem ornitologicznym - 07.06.2014r.

W sobotę 7 czerwca ministranci wyruszyli w kolejną wyprawę rowerową - tym razem nowo otwartym szlakiem ornitologiczny. Uczestników było więcej, ponieważ wyprawa była wspólna, połączona z organizowaną przez kierownika GOK w Markuszowie pana Sławomira Łowczaka. Nad stawem w Wólce Kątnej można było zobaczyć miejsca lęgowe wielu gatunków ptaków, a nielicznym nawet udało się zobaczyć i usłyszeć niektóre z nich. Na zakończenie było ognisko i pieczone kiełbaski.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Rajd rowerowy ministrantów - 31.05.2014r.

W sobotę 31 maja ministranci po raz kolejny wybrali się na wycieczkę rowerową. Tym razem trasa była trudniejsza, bo wiodła przez Góry, Kol. Góry, Piotrowice, Kol. Bronice i Zabłocie do Markuszowa. Były przejazdy przez pięknie ukształtowany teren, wysokie wzniesienia, malownicze wąwozy. Co prawda kosztowało to trochę wysiłku, ale dla takich przeżyć warto podjąć trud. Na zakończenie była również zabawa.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Rajd ministrantów - 24.05.2014r.

Jako, że zawitała już na dobre wiosna, ministranci ruszyli na wyprawę rowerową. Mamy wiele szlaków w naszym terenie. W sobotę 24 maja przejechaliśmy trasę: Markuszów - Bobowiska - Wolka Kątna - Orlicz - Wola Przybysławska - Przybysławice - Markuszów. Sprzyjała piękna pogoda. Pomimo gorąca wszyscy powrócili zadowoleni wyjazdem i pewnie za tydzień znowu będzie zwiedzanie naszych pięknych stron.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Rajd rowerowy ministrantów - 22.06.2013r.

W sobotę 22 czerwca po raz kolejny ministranci wybrali się na rajd rowerowy. Było bardzo gorąco, dlatego wybrali się tylko najbardziej wytrwali i wytrzymali. To już ostatni wyjazd przed wakacjami.

Po drodze był postój na modlitwę przy kapliczce w Płonkach. Zwiedzany był też pałac w Bronicach. Trasa została zakończona w Markuszowie na II Świętojańskim Pikniku Rowerowym - w Krainie Jana Pocka w Markuszowie  przy Bursztynowym Szlaku Greenways, w którym ministranci brali udział.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Pielgrzymka ministrantów do Wąwolnicy - 08.06.2013r.

08.06.2013r. odbyła się Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej Archidiecezji do sanktuarium w Wąwolnicy. Z naszej parafii tym razem wybrało się 22 posługujących przy ołtarzu. Ministranci zebrali się w Kęble przy kapliczce Matki Bożej, w miejscu objawień. Potem o godz. 1100 wyruszyli w procesji do kościoła w Wąwolnicy, śpiewając po drodze litanię Loretańską do NMP. O godz. 1200 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył biskup Artur Miziński. Potem była gorąca grochówka dla wszystkich. Następną część stanowiły rożnego rodzaju rozrywki: było wspinanie na ściance wspinaczkowej, strzelanie z łuku, paintball, wspinanie po skrzynkach, piłka nożna (trzeba zaznaczyć, że nasi ministranci nieoficjalnie zostali zwycięzcami – wygrali najwięcej meczy). Wreszcie po całym dniu atrakcji nastąpił powrót do Markuszowa.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Rajd rowerowy ministrantów - 25.05.2013r.

W sobotę 25 maja ministranci po raz kolejny wybrali się na wycieczkę rowerową. Zwiedzali kopalnię piasku. Był postój na modlitwę w kaplicy w Zastawiu. Jako ostatni punkt trasy przed powrotem do Markuszowa była Wólka Kątna. Tam obejrzeli przedstawienie dla rodziców w wykonaniu dzieci z klas I Szkoły Podstawowej z okazji dnia matki. Potem były zabawy przy Domu Ludowym i ognisko z pieczeniem kiełbasek, aby posilić się przed powrotem do domu.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Rajd ministrantów - 18.05.2013r.

Jako, że zawitała już na dobre wiosna, ministranci ruszyli na wyprawę rowerową. Mamy wiele szlaków w naszym terenie. W sobotę18 maja przejechaliśmy trasę: Markuszów - Łany - Kaleń - Kurów - Płonki - Buchałowice - Bronice Kolonia - Zabłocie - Markuszów. Sprzyjała piękna pogoda. Pomimo podjazdów i ciepła wszyscy powrócili zadowoleni wyjazdem i pewnie za tydzień znowu będzie zwiedzanie naszych pięknych stron.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Rajd rowerowy ministrantów - 07.07.2012r.

Tak, jak było mówione po raz kolejny w sobotę 7 lipca ministranci wybrali się na rajd rowerowy. Tym razem był to żółty szlak śladami Jana Pocka. Samo zakończenie trasy było przez Zabłocie. Pomimo upału i utrudzenia wszyscy dali radę powrócić. Po drodze zatrzymaliśmy się przy źródełku, aby ugasić pragnienie. Na zakończenie zatrzymaliśmy się na przy markecie Gusta na wielkie grillowanie, aby degustować wyroby wędliniarskie i trochę się posilić po długiej trasie.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Rajd ministrantów - 23.06.2012r.

Co tydzień w soboty odbywają się zbiórki ministrantów. Na spotkaniach poznajemy Liturgię i wszystko to, co jest związane ze służbą liturgiczną. Oprócz tego bywają też i rozrywki. W sobotę 23.06.2012r. pojechaliśmy na rajd rowerowy, co prawda niezbyt długi, ale w przyszłości planujemy trochę dłuższe.

Aby zobaczyć galerię kliknij tu...

Transmisja mszy św.

Dzisiaj jest

sobota,
05 grudnia 2020

(340. dzień roku)

Święta

Sobota,
Rok B, I
Dzień Powszedni

Czytania liturgiczne

Liturgia Godzin

Biblia

 do czytania