Menu

 

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
2939483

Statystyki

Flag Counter

29 listopada 2020r. – I Niedziela Adwentu

 

1. Bardzo dziękuję za wczorajsze porządki w kościele i za ofiary na kwiaty rodzinom z ul. Polnej. W sobotę po nabożeństwie pierwszosobotnim zapraszam kolejne rodziny tym razem z ul. Strażackiej państwa: Ochalów, Ochalów, Kozaków, Trojnak, Buczkowska.

2. Adwent to wyjątkowy czas, który ma przygotować nas na przyjście Chrystusa: jedno to wspominane w czasie świąt Narodzenia Pańskiego i drugie, które ma się dokonać na końcu świata. Zwykle Adwent rozpoczynaliśmy rekolekcjami. Tegoroczne rekolekcje jednak będziemy przeżywali w trochę inny sposób. Zapraszam wszystkich każdego dnia na naszą parafialną stronę gdzie są przygotowane kalendarze adwentowe. Jeden kalendarz z zadaniami na każdy dzień dla dzieci i drugi kalendarz dla młodzieży i dorosłych z rozważaniami słowa Bożego z danego dnia. Niech Boży duch prowadzi nas każdego dnia czasu Adwentu. Przez Adwent chcemy iść razem z Maryją, która niesie nam Chrystusa – przypomina nam o tym tegoroczna dekoracja adwentowa. Dlatego też zapraszam w poniedziałki i piątki na wieczorne msze św. ku czci Matki Najświętszej zwane roratami.

3. Przy bocznych ołtarzach znajdują się przygotowane dla każdej rodziny opłatki wigilijne. W tym roku nie będą roznoszone przez radnych do domów, ale można przez cały dzień przyjść do kościoła i nabyć. Ofiary składane z tej okazji, które są wyrazem naszej wspólnej odpowiedzialności za naszą wspólnotę są przeznaczone na remont kościoła.

4. Są także do nabycia wigilijne świece Caritas. Z ofiar za zakup świec Caritas od 27. lat pomaga dzieciom z uboższych rodzin organizując między innymi wypoczynek wakacyjny. Niech i w tym roku nie zabraknie na naszych wigilijnych stołach tej świecy, która jest znakiem nadziei i miłości.

5. Ponieważ w tym roku, ze względów bezpieczeństwa, nie będzie również możliwa tradycyjna wizyta duszpasterska dlatego, jak to wspominałem w liście, który mam nadzieję, że dotarł już do wszystkich rodzin zapraszam każdego dnia na wspólną modlitwę rodziny z poszczególnych części parafii. Będziemy spotykali się w kaplicy w Zastawiu i w kościele. Tą naszą modlitwę zaczniemy już w przyszłym tygodniu według następującego porządku:

  

data

dzień

kościół 18.30

kaplica 17.00

7 grudnia

poniedziałek

Zabłocie, od strony Gór do p. Leszków

Barłogi

8 grudnia

wtorek

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

9 grudnia

środa

Zabłocie, od strony Kol. Bronice do p. Stasiaków

Łąkoć

10 grudnia

czwartek

Olszowiec i Kol. Bronice

Kłoda od strony Zastawia czyli od p. Janickich do Wójcików

11 grudnia

piątek

Kaleń

Kłoda od strony Kurowa

czyli od p. Lewandowskich do p. Mańków

14 grudnia

poniedziałek

Kol. Góry od p. Ogrzyńskich do p. Gąszczyków

Olempin

 

6. W tym tygodniu I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. We czwartek modlimy się szczególnie o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, zaś w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa w piątek i sobotę po mszy wieczornej. We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 do 20.00, w piątek spowiedź od godz. 16.30.

7. W związku z tym, że zdarzają się zmiany godzin zamówionych mszy św. bardzo proszę o sprawdzanie na stronie parafialnej lub w gablocie, o której godzinie rzeczywiście będzie sprawowana zamówiona msza św.

8. W trosce o naszych listonoszy, w imieniu Poczty Polskiej, przypominam mieszkańcom parafii o obowiązku posiadania w każdej posesji skrzynki pocztowej. 😊

9. Zachęcam do lektury: Niedzieli, Gości Niedzielnego, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny poświęcony Adwentowi.

10. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli oraz za dzisiejsze ofiary na seminarium duchowne. Dziękuję także bezimiennym ofiarodawcom za przekazany dar na remont kościoła. W ostatnim tygodniu zostały zapłacone rachunki za energię elektryczną 1180,84, a w tym tygodniu również zostanie zapłacona rata kredytu 6369,45.

11. W ostatnim tygodniu Pan Bóg wezwał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jadwigę Wójcik-Lewandowską z Zas­ta­wia. Wieczny odpoczynek…

12. Dziękuję za dzisiejszą wspólną modlitwę i życzę dobrego i pięknego dnia. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami i nam błogosławi na czas adwentowych wyzwań i wypełniania codziennych obowiązków.

Transmisja mszy św.

Dzisiaj jest

środa,
02 grudnia 2020

(337. dzień roku)

Święta

Środa,
Rok B, I
Dzień Powszedni

Czytania liturgiczne

Liturgia Godzin

Biblia

 do czytania