29 listopada 2020r. – I Niedziela Adwentu

1. Bardzo dziękuję za wczorajsze porządki w kościele i za ofiary na kwiaty rodzinom z ul. Polnej. W sobotę po nabożeństwie pierwszosobotnim zapraszam kolejne rodziny tym razem z ul. Strażackiej państwa: Ochalów, Ochalów, Kozaków, Trojnak, Buczkowska.

2. Adwent to wyjątkowy czas, który ma przygotować nas na przyjście Chrystusa: jedno to wspominane w czasie świąt Narodzenia Pańskiego i drugie, które ma się dokonać na końcu świata. Zwykle Adwent rozpoczynaliśmy rekolekcjami. Tegoroczne rekolekcje jednak będziemy przeżywali w trochę inny sposób. Zapraszam wszystkich każdego dnia na naszą parafialną stronę gdzie są przygotowane kalendarze adwentowe. Jeden kalendarz z zadaniami na każdy dzień dla dzieci i drugi kalendarz dla młodzieży i dorosłych z rozważaniami słowa Bożego z danego dnia. Niech Boży duch prowadzi nas każdego dnia czasu Adwentu. Przez Adwent chcemy iść razem z Maryją, która niesie nam Chrystusa – przypomina nam o tym tegoroczna dekoracja adwentowa. Dlatego też zapraszam w poniedziałki i piątki na wieczorne msze św. ku czci Matki Najświętszej zwane roratami.

3. Przy bocznych ołtarzach znajdują się przygotowane dla każdej rodziny opłatki wigilijne. W tym roku nie będą roznoszone przez radnych do domów, ale można przez cały dzień przyjść do kościoła i nabyć. Ofiary składane z tej okazji, które są wyrazem naszej wspólnej odpowiedzialności za naszą wspólnotę są przeznaczone na remont kościoła.

4. Są także do nabycia wigilijne świece Caritas. Z ofiar za zakup świec Caritas od 27. lat pomaga dzieciom z uboższych rodzin organizując między innymi wypoczynek wakacyjny. Niech i w tym roku nie zabraknie na naszych wigilijnych stołach tej świecy, która jest znakiem nadziei i miłości.

5. Ponieważ w tym roku, ze względów bezpieczeństwa, nie będzie również możliwa tradycyjna wizyta duszpasterska dlatego, jak to wspominałem w liście, który mam nadzieję, że dotarł już do wszystkich rodzin zapraszam każdego dnia na wspólną modlitwę rodziny z poszczególnych części parafii. Będziemy spotykali się w kaplicy w Zastawiu i w kościele. Tą naszą modlitwę zaczniemy już w przyszłym tygodniu według następującego porządku:

data

14 grudnia

Kol. Góry od p. Ogrzyńskich do p. Gąszczyków

Olempin

6. W tym tygodniu I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. We czwartek modlimy się szczególnie o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, zaś w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa w piątek i sobotę po mszy wieczornej. We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 do 20.00, w piątek spowiedź od godz. 16.30.

7. W związku z tym, że zdarzają się zmiany godzin zamówionych mszy św. bardzo proszę o sprawdzanie na stronie parafialnej lub w gablocie, o której godzinie rzeczywiście będzie sprawowana zamówiona msza św.

8. W trosce o naszych listonoszy, w imieniu Poczty Polskiej, przypominam mieszkańcom parafii o obowiązku posiadania w każdej posesji skrzynki pocztowej. 😊

9. Zachęcam do lektury: Niedzieli, Gości Niedzielnego, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny poświęcony Adwentowi.

10. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli oraz za dzisiejsze ofiary na seminarium duchowne. Dziękuję także bezimiennym ofiarodawcom za przekazany dar na remont kościoła. W ostatnim tygodniu zostały zapłacone rachunki za energię elektryczną 1180,84, a w tym tygodniu również zostanie zapłacona rata kredytu 6369,45.

11. W ostatnim tygodniu Pan Bóg wezwał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jadwigę Wójcik-Lewandowską z Zas­ta­wia. Wieczny odpoczynek…

12. Dziękuję za dzisiejszą wspólną modlitwę i życzę dobrego i pięknego dnia. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami i nam błogosławi na czas adwentowych wyzwań i wypełniania codziennych obowiązków.

środa,
02 grudnia 2020